10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Bajram Rexhepi: Po, më ka dërguar SMS Gani Geci

BajramRexhepi-ministerMinistri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka pranuar që ka marrë një SMS një vit më parë nga ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci i cili iu kishte ankuar atij për kërcënimet që kishte marrë djali i tij.

Ai kishte kërkuar nga Rexhepi që të merrte masa për mbrojtjen e djalit të tij, Rilind Gecin.
Në sms-in telefonik të datës 2 mars 2013 të publikuar në media kishte këtë përmbajtje: “ Ministër, jam Gani Geci djalin tem Rilind Geci, student i vitit të parë në Arqitekturë janë kah ma përcjellin nji grup kriminelësh të dënuar nga gjykata e që janë në ikje”, thuhet në këtë sms.
Lidhur me këtë sms, ministri Rexhepi në një prononcim për Indeksonline ka thënë se ish-deputeti Geci e kishte lutur që ta mbronte Rilindin.

“Nuk e di a ka qenë me SMS a me telefon kur kanë qenë disa ç’rregullime mes studentëve në Rektorat. E di që ka pas thënë që: “Djalin e kam të rrezikuar”. Unë e kam përcjell në Polici atë shqetësim”, ka thënë Rexhepi

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, janë raportuar katër raste të dhunës në familje. Kështu bëhet e ditur...

24 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...

Një gazetar ideal

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit