22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Arrihet Koalicioni Studentor ne UP

Studentet ne PrishtineOrganizatat Studentore Unioni i Studentëve Pro Europian (USPE), Opinioni i Pavarur i Studenteve (OPS), Unioni i Pavarur i Studentëve të Kosovës (UPSK) dhe Fryma e Re Studentore e Universitetit të Prishtinës (FER-UP), sot arritën marrrëveshje për udhëheqjen e Parlamentit Studentor dhe Këshilleve Studentore në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, për mandatin dy vjeçar 2014/2016.

Në bazë të marrëveshjes së arritur, kryetar i Parlamentit Studentor të UP-së në mandatin e parë do të jetë Arben Mehmeti.

“Organizatat e lartëcekura kanë arritur pëlqimet e tyre programore për të intensifikuar aktivitetin studentore, duke kontribuar në ngritje të cilësisë së studimeve, ngritje të kapaciteteve akademike dhe profesionale, bashkëpunim ndërkombëtarë, e shumë të tjera”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Konjufca: Lidhja e Prizrenit, njëra prej dy ngjarjeve më të rëndësishme të kombit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke folur për rëndësinë historike të ngjarjes së Lidhjes së Prizrenit, tha se është njëra prej dy...

Limaj merr pjesë në inaugurimin e “Kalasë së UÇK-së” në Prizren

Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, mori pjesë në inaugurimin e kompleksit "Kalaja e UÇK-së" në Arbëri të Vërrinit në Prizren. Në këtë ceremoni...

Lajmet e Fundit