22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Angelina nuk mban lotët në takim me viktimat e dhunës seksuale

Angelina-me lot1Angelina Jolie nuk ka mbajtur lotët kur ka dëgjuar rrëfimit e viktimave të sulmeve seksuale.

Në shoqërinë e Sekretarit të Jashtëm britanik, William Hague, ajo ka kaluar kohë me viktimat e sulmeve seksuale në kuadër të samitit ‘End Sexual Violence in Conflict’ në Londër.

Në ditën e dytë të samitit ajo nuk ka mund të kontrolloj emocionet pranë aktivistes Neema Namandamu.

Neema është aktiviste për ndryshime në Kongo, the themeluese e Maman Shujaaa, “Gruaja Heroinë e Kongos” e cila lufton për të drejtat e grave.

Ishte diagnostikuar me polio në moshën dy vjeçare dhe u bë femra e parë e gjymtuar që diplomohet në një universitet kombëtar të Kongos.

Angelina-me lotE nisi këtë kampanjë kur vajza e saj 25 vjeçare ishte sulmuar nga një grup meshkujsh në vendlindjen e saj në Kongo.

“Kjo ditë është për të”, tha Jolie.

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Shqipëria sonte debuton në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte (e shtunë) e fillon rrugëtimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, kuqezinjtë do të...

Lajmet e Fundit