7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Arsenal – Chelsea, derbi i javës së dytë në Angli

Të dielën në program janë tri ndeshje të xhiros së dytë në Premier Leauge. Ndeshja kryesore është ajo ndërmjet dy skuadrave nga Londra, Arsenal -Chelsea.

Arsenali do të kërkojë fitoren e parë këtë edicion në ndeshjen që e luan si vendas, pas ndeshjen e parë e kishte humbur.

Chlesea nga ana tjetër do të kërkojë fitoren e dytë në këtë fillim edicioni.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:30. Para këtij deri luhet edhe dy ndeshje tjera, Southampton- Manchester UTD dhe Wolves- Totehnahm. Dy ndeshjet zhvillohen nga ora 16:00.

Më Shumë

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Lajmet e Fundit