6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Prishtina nis mbrojtjen e titullit kundër Malishevës, Ballkani pret Dukagjinin

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë kampionale të edicionit të ri të Superligës së Kosovës.

Kampioni KF Prishtina ndeshjen hapëse të sezonit të ri e nis ndaj skuadrës së KF Malishevës si mysafir, të cilët do të debutojnë në Superligë.

Në anën tjetër skuadra nga Suhareka, KF Ballkani do të pret në “Stadiumin e Qytetit” ekipin nga Klina, KF Dukagjini.

Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 17:00.

Më Shumë

Kapet në flagrancë duke vjedhur një veturë, arrestohet i dyshuari në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren, pasi që i njëjti është zënë në flagrancë duke vjedhur një veturë. Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovë,...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Lajmet e Fundit