1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Arta Dobroshi merr çmim në New York

dobrunaAktorja kosovare Arta Dobroshi është nderuar me çmimin “Professional Excellence Award” në New Jork nga organizata humanitare “Motrat Qiriazi”.

Arta është njëra ndër katër figurat që janë vlerësuar me çmime me rastin e 20-vjetorit të organizatës. Ndër të tjerët janë edhe Rose Kolaj, Jim Romeo dhe Dr. Anna Kohen.

Për këtë rast të veçantë dhe të rëndësishëm, Arta është e përkrahur nga Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur.

Më Shumë

Sot varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e argjendarisë në Suharekë që u vra në aksionin e policisë

Sot do të varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e armatosur në argjendarinë “Diakos” që mbeti i vrarë nga një përballje me Policinë...

Veseli u tha vizitorëve të mos iu afrohen dëshmitarëve, mbrojtja thotë se prokuroria e fshehu këtë deklaratë

Mbrojtja e Kadri Veselit ka kundërshtuar fort pretendimet e prokurorisë rreth bisedave të përgjuara në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, duke thënë se bisedat...

Lajmet e Fundit