19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Asfalt për vota!

Prizreni9-18Kryetarët aktualë të disa komunave të Kosovës, të cilët garojnë në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, kanë ndezur “motorët” ditëve të fundit në realizimin e projekteve infrastrukturore edhe në viset më rurale, duke synuar kështu marrjen e “kokrrave” të këtyre banorëve.

Shumë projekte që nuk janë realizuar për më shumë se tre vjet mandat të këtyre kryetarëve, kanë filluar të realizohen një muaj e gjysmë para organizimit të zgjedhjeve lokale, shkruan Zëri.

Vetëm gjatë ditës së hënë (16 shtator 2013), Komuna e Prizrenit që udhëhiqet nga Ramadan Muja, ka përzgjedhur shtatë kompani për realizimin e projekteve të ndryshme infrastrukturore, përkatësisht rrugë, ujësjellës dhe kanalizim, etj.

Për shkak të rëndësisë që ka kjo komunë për partinë e kryeministrit Hashim Thaçi, të cilën madje e ka quajtur ky i fundit si Jerusalem i PDK-së, Qeveria është treguar shumë “dorëlirë” në aprovimin e projektit për Prizrenin.

Në ueb faqen zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik(KRRPP) janë publikuar fituesit e tenderëve publikë të komunës që udhëhiqet aktualisht nga Ramadan Muja, i cili po ashtu është kandidat i PDK-së për zgjedhjet e ardhshme lokale.

Më Shumë

Vizat mund të hiqen në këtë datë, thotë ish-ministrja e Integrimeve

Mimoza Ahmetaj, ish-ministre e Integrimeve Evropiane të Kosovës, ka thënë që më 13 tetor mund të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës. Ahmetaj ka thënë...

Plas sherri mes disa personave për borxh në Prizren, tre të arrestuar

Një mosmarrëveshje lidhur me një borxh është bërë mollë sherri mes disa personave në qytetin e Prizrenit, të cilët u përleshën fizikisht mes vete. Për...

Lajmet e Fundit