16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Asfaltohen dymbëdhjetë rrugë në Drenoc të Malishevës

Në kuadër të rregullimit të infrastrukturës rrugore në vendbanimet e komunës së Malishevës dhe në kuadër të realizimit të projekteve kapitale, krahas investimeve në vendbanimet tjera, kanë filluar dhe po asfaltohen edhe dymbëdhjetë rrugë në fshatin Drenoc.

Për të parë nga afër asfaltimin e rrugëve, të martën këtë fshat e kanë vizituar nënkryetari i komunës së Malishevës,

Hajdin Berisha dhe drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Milazim Morina. Këto rrugë në Drenoc dhe shumë të tjera në fshatrat e komunës së Malishevës, janë duke u asfaltuar nga buxheti i komunës.

Më Shumë

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë

Çështja e Greqisë do të ngrihet si temë kryesore nga presidenti Recep Tayyip Erdogan në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të...

Shqipëria kërkon fitore ndaj Islandës

Shqipëria do të luajë sot (e martë) kundër Islandës në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Ligën B të Grupit 2. Ndeshja që fillon në...

Lajmet e Fundit