15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Asgjësohen tre parcela me kanabis

Policia e Shkodrës, në kuadër të një operacioni anti-narkotikësh, ka zbuluar dhe asgjësuar në Shkodër tre parcela me bimë narkotike kanabis sativa.

Në bazë të njoftimit të policisë, thuhet se u asgjësuan rreth 1344 rrënjë bimë të kultivuara në tre parcela të ndara në fshatin Mazrek. Ende nuk dihen kultivuesit, por policia po punon për zbulimin e identiteti të tyre, transmeton Shekulli.

Ky është i disati aksion i finalizuar me sukses këtë javë nga ana e policisë në luftën kundër kultivim të narkotikëve, nisur disa muaj më parë me Lazaratin me qëllim largimin e vendit tonë nga harta e kultivuesit.

Më Shumë

Po vazhdon vendosja e rrethojave në parqet e Prizrenit

Po vazhdon vendosja e rrethojave në parqet e gjithë Komunës së Prizrenit. Tashme ka përfunduar një pjesë e këtij projekti në lagjen Ortakoll, në afërsi...

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, njëri i akuzuar mbrohet në heshtje

Në gjykimin për shpërthimin në Zhur, i akuzuari Arben Gashi ka vendosur të mbrohet në heshtje, ku së bashku me të akuzuarin Iran Badalli,...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit