7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Ashensori i banesës bie në podrum, lëndohen katër persona në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë lënduar dy vajza dhe dy djem në Prizren pasi ashensori në të cilin ishin ka lëvizur nga kati 1 për në podrum.

Ngjarja ka ndodhur në Prizren, të hënën në ora 20:26.

 

“Viktimat (dy meshkuj dhe dy femra) kosovar-e kanë njoftuar se derisa ishin duke lëvizur me ashensor për në banesat e tyre papritmas ashensori ka lëvizur nga kati 1 deri në podrumin e banesës me ç’rast viktimat kanë pësuar lëndime të lehta trupore”, njoftoj policia.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori me vendim të së cilit është hapur rasti.

Më Shumë

Fajon: Sllovenia është avokate e fortë e liberalizimit të vizave për Kosovën

Shefja e diplomacisë sllovene, Tanja Fajon, ka deklaruar se Sllovenia është avokate e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën. “BE duhet të mbajë premtimin...

110 vjetori i Pavarësisë, bashkon sot kuvendarët e Kosovës e Shqipërisë

Në shënim të 110-vjetorit të pavarësisë Shqipërisë, sot në Tiranë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.   E...

Lajmet e Fundit