18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Balde në diskutime për të nënshkruar një kontratë të re

Alejandro Balde është i lidhur për të nënshkruar një kontratë të re me Barcelonën, duke e mbajtur qëndrimin e tij në klubin katalanas deri në vitin 2027, sipas Diario Sport.

Balde, 19 vjeç, ka qenë një nga zbulimet e sezonit në Camp Nou, duke bërë 34 paraqitje dhe duke eliminuar ekipin mbrojtës të këmbës së veteranit Jordi Alba.

Negociatat kanë akuzuar me agjentin e tij, Jorge Mendes, për një numër të madh të kushteve të reja, me raporte që sugjerojnë se një gjë e tillë është tani afër pasi të dy palët kanë sqaruar detajet e fundit.

Gavi, Ronald Araujo dhe Marcos Alonso gjithashtu kanë dokumente të reja të vitit të fundit, por asnjë nuk është regjistruar ende në ligën spanjolle.

Barcelona duhet të zvogëlojë deri në 150 milionë euro nga daljet e saj vjetore – ose të mbledhë para përmes transfereve – përpara se LaLiga të nënshkruajë të reja. Albanian Post

Më Shumë

Bashkimi synon barazimin e serisë ndaj Yllit

Skuadra e Bashkimit nuk do ta ketë aspak misionin e lehtë në mbrëmje kur të përballet me Golden Eagle Yllin në kuadër të serisë...

Kryeministri Kurti uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka uruar qytetarët e Kosovës për festën e Fitër Bajramit. Kurti në një postim në Facebook shkruan se mëshira e...

Lajmet e Fundit