35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Ballkani ka mposhtur Lirinë e Prizrenit

Ballkani, ka arritur që t’i marrë pikët e plota në udhëtim në Prizren.

Kampioni aktual i Kosovës në futboll, e ka mposhtur Lirinë me rezultat 0:3.

Golat për skuadrën nga Suhareka i realizuan, Gentrit Halili, Almir Kryeziu dhe Armend Thaçi.

Ekipi i drejtuar nga Ilir Daja kështu u inkason pikët e plota, duke e vazhduar rrugëtimin drejt titullit.

Më Shumë

Në Prizren u promovua romani “Hanifja” i autorit Ramadan Reshitaj

Romani "Hanifja" i autorit Ramadan Reshitaj u promovua në Prizren. Shkrimtarët këtë roman të Reshitajt e kanë krahasuar me romanin "Malësorja" të Nazmi Rrhamanit. Redaktori...

Hyn në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit të automjeteve me peshë mbi 7.5 tonë

Nga sot ka hyrë në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit në autoudhë, rrugë nacionale dhe rajonale për të gjitha automjetet e transportit të...

Lajmet e Fundit