15.8 C
E premte, 31 Maj, 2024

Ballkani kualifikohet në play-off të Ligës së Konferencës

Kampioni i Kosovës, Ballkani është kualifikuar për në “Play-off” të Ligës së Konferencës, pas fitores 1-3 ndaj Lincoln Redi.

Pjesa e parë u mbyll 0-0, ndërsa në minutën e 48-të të takimit ishte Korenica ai që ia dha epërsinë fillestare Ballkanit.

Ndërsa, në minutën e 64-të, Kuç shënoi për 0-2, kurse pas dy minutave, Juampe ngushtoi epërsinë në 1-2.

Krejt në fund, ishte Zyba ai që shënoi për rezultatin përfundimtar 1-3, të takimit të dytë.

Kujtojmë se ndeshja e parë është mbyllur me rezultat 2-0 në favor të Ballkanit.

Dy policë sulmohen fizikisht pas shqiptimit të një gjobe ndaj një burri në Prizren

Dy policë janë sulmuar fizikisht nga një burrë në Prizren. Rasti ka ndodhur pasi zyrtarët policorë ia shqiptuan një gjobë për kundërvajtje në trafik. I...

Agron Llakaj ka një mesazh pas humbjes së bashkëshortes: Mali i dhimbjes s’ka fjalë, pesha shumë e madhe

Aktori Agron Llakaj pak ditë më parë humbi bashkëshorten Kostandina, pas një sëmundjeje të rëndë nga e cila vuante prej disa kohësh. Së fundmi...