9.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Barca dhe Xavi nuk pajtohen për Aubameyang

Klubi nga Londra, Chelsea, ka aranzhuar takimin e radhës këtë javë me përfaqësuesit e Pierre Aubameyang, sipas gazetarit Fabrizio Romano.

Anglezët dëshirojnë të arrijnë marrëveshje me sulmuesin nga Gaboni, derisa Barcelona nuk e cilëson si të pashitshëm atë, duke ia vënë çmimin prej 30-të milionë eurove.

Në anën tjetër, trajneri i tij, Xavi Hernandez nuk e dëshiron largimin e Aubameyang, pasi e sheh si pjesë të rëndësishme të ekipit edhe për këtë sezon.

Më Shumë

Kosova në tehun e shpatës

Nue Oroshi Mospranimi i Republikës së Kosovës në Këshillin e Evropës nuk është lajm i mirë për Republikën e Kosovës. Kjo ndodhi për shumë arsye...

Trepça kampion i Kosovës

Klubi mitrovicas Trepça e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi mposhti në finale Golden Eagle Yllin. Me seri prej 3:2, mitrovicasit triumfuan në...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit