19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Barca dhe Xavi nuk pajtohen për Aubameyang

Klubi nga Londra, Chelsea, ka aranzhuar takimin e radhës këtë javë me përfaqësuesit e Pierre Aubameyang, sipas gazetarit Fabrizio Romano.

Anglezët dëshirojnë të arrijnë marrëveshje me sulmuesin nga Gaboni, derisa Barcelona nuk e cilëson si të pashitshëm atë, duke ia vënë çmimin prej 30-të milionë eurove.

Në anën tjetër, trajneri i tij, Xavi Hernandez nuk e dëshiron largimin e Aubameyang, pasi e sheh si pjesë të rëndësishme të ekipit edhe për këtë sezon.

Më Shumë

Limaj: Do mbahem mend se e kam nxjerr Kosovën prej lloçit – i kam ndërtu autostradat

Fatmir Limaj – Kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se në politikë do të mbahet mend që të ndihen krenarë nipërit dhe mbesat e...

Hemingway dhe raporti i tij me fëmijët

Nga: Terry McDonell Në foto, Ernest Hemingway hedh një kanaçe në ajër në një rrugë fshati të mbuluar me borë, me një lëvizje të këndshme...

Lajmet e Fundit