11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Prizren, dy raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar se të dielën në Prizren një viktimë femër kosovare ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar.

Siç bëhet e ditur nga policia, viktima ka pranuar tretman mjekësor, shkruan PrizrenPress.

Pas inicimit të rastit dhe intervistimit të palëve në konsultim me prokurorin rasti shkon në procedurë të rregullt.

Policia po ashtu ka njoftuar se të martën është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar pasi që i njëjti ka shkaktuar dhunë familjare duke pasur sjellje agresive ndaj familjareve dhe duke demoluar gjësende nëpër shtëpi.

Ndërkaq, me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Paul Pogba dënohet me katër vjet moslojë

Futbollisti francez, Paul Pogba, është dënuar me katër vjet moslojë pasi është gjetur fajtor për përdorimin e dopingut. 30-vjeçari është suspenduar në shtator të vitit...

I arrestuar nga Serbia, ish-ushtari i UÇK’së në gjendje të rëndë shëndetësore: I kish humb 30 kg

Në javën e gjashtë të qëndrimit në një burg të Serbisë, Hasan Dakaj, pranoi vizitën e parë nga familja. Gruaja, djali 13 vjeç e vëllai...

Lajmet e Fundit