10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Barcelona i sheh shumë larg Haalandin dhe Mbappen

Barcelona ka konfirmuar se nuk do të mund të transferojnë as Kylian Mbappen e as Erling Haalandin në afatin kalimtar të kësaj vere.

Joan Laporta u pyet në konferencë për media se a po synojnë të transferojnë sulmuesin francez dhe atë norvegjez, derisa ai dha përgjigje të qartë.

“Haaland apo Mbappe te Barça? Kushte tashmë janë të qarta për të dy marrëveshjet”, ka thënë fillimisht ai.

“Ne asnjëherë nuk mund të pranojnë që të shpenzojmë në këto figura, në asnjë mënyrë. I shoh që të dy larg nga Barcelona”.

“Ne nuk mund të rrezikojmë të ardhmen e klubit me transferime të tilla dhe të destabilizojmë skuadrën me kërkesa të larta”, ka shtuar më tej numri një i klubit katalunas.

Real Madridi raportohet se ka arritur tashmë marrëveshje me të dy dhe dyshja do të luajnë në Santiago Bernabeu qysh nga vera e këtij viti. /Telegrafi/

Më Shumë

Vdes ish-gazetari Seremb Gjergji

Ka vdekur ish gazetari i njohur kosovar, Seremb Gjergji. Ai gjithashtu në vitin 2016 ishte kandidati i pavarur për president të Republikës së Kosovës Seremb...

“Katar 2022”: Sot përcaktohen dy çerekfinalistët e fundit, vëmendja te sfida Portugali – Zvicër

Sot do të përcaktohen dy çerekfinalistët e fundit në Kupën e Botës “Katar 2022”, raporton FrontOnline. Dita e sotme sjell dy ndeshjet e fundit të...

Lajmet e Fundit