0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Barcelona planifikon të rinovojë kontratën e Balde-s

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta thotë se pret që mbrojtësi i majtë Alejandro Balde të nënshkruajë një kontratë të re në fund të sezonit.

Balde, 19 vjeç, është lidhur me klubet e Premierligës pas paraqitjeve të tij me Barcelonën këtë sezon, gjë që i dha atij një vend në skuadrën e Spanjës për Kupën e Botës.

Me marrëveshjen e tij që do të skadonte në vitin 2024, Laporta siguroi mbështetës pas suksesit të Superkupës së Spanjës të së dielës që Barcelona tashmë ka vënë në punë për të siguruar zgjatjen e këtyre kushteve.

“Po shkon mirë, ne kemi rregulluar tashmë diçka me agjentin e tij, [Jorge] Mendes, dhe në fund të sezonit, pasi të kemi hapësirën e lojës së ndershme [financiare], ne do të rinovojmë marrëveshjen e tij”, u tha Laporta gazetarëve të dielën.

Balde impresionoi në fitoren 3-1 të Superkupës ndaj Real Madrid-it në fundjavë, pasi iu dha nominimi ndaj Jordi Alba dhe Marcos Alonso në krahun e majtë.

“Ne pamë në finale se sa i shpejtë është ai në fushë, por ai është gjithashtu një raketë në gjithçka që bën”, shtoi Laporta. /Albanianpost.com

Më Shumë

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Ultimatumi i Ronaldo-s që çoi në distancimin nga Jorge Mendes

Ndarja mes Cristiano Ronaldo-s dhe Jorge Mendes është një temë që po flitet prej kohësh. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta “El Mundo” në...

Lajmet e Fundit