18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Bëhen për spital burrë e grua në Prizren

Një person është arrestuar, të martën rreth orës 16:30, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj gruas së tij.

Sipas policisë, të dyve u është ofruar tretman mjekësor, pasi kanë marrë lëndime trupore.

I dyshuari më pas është dërguar në mbajtje.

“Prizren 31.05.2022-16:30.  Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës femër kosovare-bashkëshortes së tij, ku për pasojë lëndime të lehta kanë pësuar viktima dhe i dyshuari. Tretmani mjekësor u është ofruar të dyve, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Inaugurohet gurthemeli i çerdhes së re në Prizren

Është inauguruar gurthemeli i çerdhes së re për fëmijë në “Lagjen e Trimave”, në Prizren. I pranishëm ka qenë edhe kryetari Shaqir Totaj, i cili...

Arrestohet shoferi i një autobusi në Prizren – tentoi ta godiste inspektorin komunal

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren, pasi që i njëjti kishte tentuar ta godas me autobus inspektorin komunal të Prizrenit. “Është arrestuar...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit