0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Berisha: Qeveria e ardhshme e Kosovës, do të funksionojë me kulturën politike të Prizrenit

ZafirBerisha11-14Kryetari i Bashkimit Demokratik në Prizren, Zafir Berisha, për të dytën herë, do të përfaqësojë qytetin e Prizrenit në Parlamentin e Kosovës. Herën e parë ishte bërë deputet në zgjedhjet e vitit 2007, ndërkaq në zgjedhjet e të 8 qershorit ka arritë të fitojë mandatin e dytë të deputetit.

Berisha në këto zgjedhje ka garuar bashkë me subjektin politik, Nisma për Kosovë të Fatmir Limajt. Sipas rezultateve preleminare, ai ka fituar 3652 vota.

Zafir Berisha premton se në Parlamentin e Kosovës, do të jetë zëri i qytetarëve të Prizrenit.

“Prioriteti im do të jetë përfaqësimi me dinjitet i kulturës politike të qytetit tonë”, premton Berisha.

Ai thotë se kultura politike e Prizrenit, do të jetë edhe në Qeverinë e Kosovës.

“Fatkeqësisht kjo kulturë deri më tash i ka munguar Kosovës, prandaj do të angazhohem që të instalojë në Qeverinë e Kosovës”, thotë Berisha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetëvendosjes në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme për faljen deri në 100 euro të tatimit në pronë

Grupi i Kuvendarëve i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, ka paralajmëruar se do të dorëzojë kërkesën për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme, për faljen...

Rita Ora konfirmon martesën me Taika Waititin: Po, jam martuar zyrtarisht

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me regjisorin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar atë dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘një...

Lajmet e Fundit