4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Një muaj paraburgim për A.Bytyqin, dyshohet për trafikim me njerëz

BurguGjykata Themelore në Prizren, ka caktuar një muaj paraburgim, A.Bytyqi nga Prizreni, e cila dyshohet se ka kryer veprën penale trafikimi me njerëz.

“Departamenti për Krime të Rënda, me datën 14.06.2014 i cakton paraburgim të pandehurës A.Bytyqit nga Prizreni, me kërkesën e prokurorit të Shtetit për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale trafikimi me njerëz nga neni 171 par.1 lidhur me par.2 të KP-së”, njofton zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren, Afërdita Kicaj.

Sipas saj, e pandehura gjatë periudhës kohore nga nëntori i vitit 2013 e gjerë me datën 12.06.2014, merr pjesë në trafikimin e njerëzve të viktimës femër duke e shfrytëzuar atë që të kryej shërbime, pa dëshirën e saj, prandaj duke pas parasysh peshën dhe natyrën e veprës penale, rrezikshmëria shoqërore e kësaj vepre penale, e cila ka ndikim negativ për shoqërinë.

“Gjykata Themelore në Prizren, ka marr Aktvendim për caktimin e paraburgimit, në kohëzgjatje prej një muaji, i cili do të llogaritet prej kohës së arrestimit 13.06.2014 në ora 14:40 dhe do të zgjasë deri më datën 13.07.2014”, thotë Kicaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rita Ora konfirmon martesën me Taika Waititin: Po, jam martuar zyrtarisht

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me regjisorin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar atë dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘një...

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Lajmet e Fundit