6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

“Bir, u ba nana marak”, mesazhi prekës i fotografit që iu shtyn ta ulni shpejtësinë

Fotografi Marjan Komani ka filluar një fushatë vetëdijësuese pas aksidenteve të shumta që po ndodhin ditëve të fundit në Kosovë.

Komani me një ide kreative, ka kërkuar që vozitësit të kenë kujdes, pasi shpejtësia vret.

„THIRRJET E FUNDIT! Shpejtësia vret! Juve dhe zemrat e atyre që ju presin. Mos i lini thirrjet PA përgjigje. Mos shkaktoni thirrjet e fundit!”, thuhet në postimin e Komani.

 

Më poshtë mund t’i shihni fotografitë e kësaj fushate:

Më Shumë

Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes drejt normalizimit duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Krasniqi kujton masakrën në Krushë të Madhe: Mungesa e drejtësisë është plagë e madhe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përkujtuar masakrën e Krushës së Madhe e kryer 24 vjet më parë nga forcat serbe. Krasniqi...

Lajmet e Fundit