-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Blerim Kuçi në vend të Ramushit?

Blerim KuciNëse Qeveria e re e Kosovës do të themelohet nga koalicioni i krijuar AAK, LDK dhe NISMA dhe kryeministër do të bëhet Ramush Haradinaj, shansin për t’u bërë deputet do ta ketë edhe një kandidat i AAK-së, i cili nuk ka marrë votat e mjaftuara në zgjedhjet e 8 qershorit.

Është ky ish-kryetari i Komunës së Suharekës, Blerim Kuçi, i cili do të mund të zinte karrige në Kuvendin e Kosovës, nëse partia e tij arrin ta formojë qeverinë.

Sipas votave të fituara, që gjithsej janë 5,015, ai është i renditur menjëherë pas Melihate Tërmkollit, e cila renditet e 11 në listë – aq edhe sa është numri i deputetëve të AAK-së në zgjedhjet e fundit.

Ndërkohë, kushdo që e formon kabinetin qeveritar, pritet që të ketë ndryshime në deputetë, për shkak të posteve ministrore që mund të ndahen./indeksonline/

Më Shumë

Thënie të pavdekshme nga Dritëro Agolli

“Gabimi i një doktori varroset në tokë. Gabimi i një arkitekti bie në tokë, kurse gabimi i një mësuesi ecën nëpër tokë”. “Vetëm gjuha e...

Rita Ora shijon momentet në para-ndejën e ‘Grammy Awards’ me bashkëshortin e saj – Taika Waititi

Rita Orës iu bashkua bashkëshorti i saj Taika Waititi në para-ndejën e “Grammy Awards 2023” të mbajtur në ‘Limitless’, në Los Angeles të premten. Këngëtarja...

Lajmet e Fundit