5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Bllokohet rruga Prizren- Reçan

reçan-620x330Është bllokuar përkohësisht rruga Prizren- Reçan.Ndërmarrja “Drini Company”,ka njoftuar se rruga është bllokuar për shkak punimeve që janë duke u bërë në sanimin e dëmtimit që është shkaktuar nga shiu.

“Njoftohen të gjithë qytetarët që përdorin rrugën Prizren-Reçan,se për shkak të punimeve në rrugë pas dëmtimeve që ka pësuar si pasojë e të reshurave të shumta, nga data 24.06 deri më 27.06 prej orës 07-19 duhet të përdorin rrugën alternative Prizren-Pojuskë-Jabllanicë-Shtëpi e Malorëve-Llokvicë-Reçan dhe anasjelltas.Ekzekutuesi i punimeve “Drini company”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për kanosjen e kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj

Gjykata Themelore e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, të dyshuarit F.K., për kanosjen e kryetarit tw Prizrenit, Shaqir Totaj. Në...

Lajmet e Fundit