-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Reagojnë serbët: Era Istrefi përdhosi kishën tonë në Prishtinë

Era Istrefi-e dehunRealizimi i kripit më të ri të Era Istrefit, “E Dehun” në kishën serbe në oborrin e Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë i ka fyer serbët.

Një artikull i botuar në “Pravda” thotë se për ta, xhirimi i skenave gjysmë-lakuriqe në një kishë ëhstë përdhosje e saj.

Kjo kishë kohë më parë u bë qendër debati në mes të Ministrit të Mjedisit, Dardan Gashi e serbëve, pas nj deklarate të cituar të ministrit se kisha mund të rrënohej.

Më Shumë

Shtatë raste të dhunës, dy prej tyre në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar së në 24-orëshin e fundit janë raportuar për shtatë raste të dhunës në familje. Ku dy prej tyre ishin në...

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Lajmet e Fundit