25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë ndodhën 44 aksidente trafiku

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndodhur 44 aksidente trafiku.

Policia e Kosovës njofton se një aksident ishte me fatalitet, 22 tjerë me persona të lënduar dhe 22 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale.

Brenda 24 orëve të fundit, Policia ka shqiptuar edhe 1509 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Po ashtu, në njoftim thuhet se ka arrestuar edhe 14 persona, ku 11 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

Fshatrat Gorozhup-Pogaj të Hasit do të lidhen me rrugë

Është nënshkruar protokolli për zbatimin e marrëveshjes për ndërtimin e rrugëve të fshatrave ndërkufitarë që ndërlidhin fshatrat ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Nënshkrimi për zbatimin e...

Newcastle – PSG është më shumë se një ndeshje futbolli

Dy klubet shtetërore takohen të mërkurën në kompeticionin e nivelit më të lartë evropian me më shumë se vetëm tre pikë në lojë. Është një...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit