14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Burbuqe Hana emërohet ushtruese e detyrës së kryeshefit të Telekomit

Pas dorëheqjes së ushtruesit të detyrës së kryeshefit të Telekomit të Kosovës, Zeqir Kiqina, dhe ushtruesit të detyrës së zyrtarit kryesor financiar dhe thesarit, Agim Matoshi, Bordi i Drejtorëve ka emëruar menjëherë  ushtruesen e detyrës së kryesheti të Telekomit, Burbuqe Hanën, ndërkaq në pozitën ushtruesit të detyrës së zyrtarit kryesor financiar dhe thesarit është emëruar Feim Kelmendi.

Hana dhe Kelmendi kanë qenë të emëruar edhe nga bordi i kaluar si ushtrues detyre në këto pozita por pas ndërrimit të bordit të përkohshëm të dytë kishin dhënë dorëheqje nga pozitat e tyre drejtuese.

Më Shumë

Policia raporton për 54 aksidente e 1893 gjoba brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 54 aksidente trafiku. Fatmirësisht asnjëri aksident nuk rezultoi me fatalitet, por në 26 prej...

Rohde: Në fillim të vitit tjetër do të liberalizohen vizat për Kosovën

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, është shprehur optimist se liberalizimi i vizave do të ndodh në fillim të vitit të ardhshëm. Rohde është treguar...

Lajmet e Fundit