5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Komuna e Prizrenit do të organizojë programe verore për mësim online

Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Komunën e Konjës do të organizojnë programe verore për mësim online nga mosha 7 deri në 14 vjeç.

Në kuadër të këtij programi, nga e gjithë bota do të pranohen 1 milionë aplikime, ku do të ketë lëndë të ndryshme mësimore online (në gjuhen turke), offline (në gjuhën angleze dhe në gjuhen arabe).

Pjesëmarrja në këtë program është pa pagesë.

Mësimi online do të fillojë më 5 korrik dhe do të zgjasë deri më 20 gusht. Ndërkaq regjistrimet do të bëhen nga 7 deri më 20 qershor.

May be an image of 1 person, standing and text

 

Më Shumë

SBASHK-u në pritje të mendimeve të anëtarësisë së saj – kjo e qartëson se a do të vazhdohet apo pezullohet greva

Edhe pse greva në arsim ka hyrë në javën e pestë të saj, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) ende nuk...

Qeveria: Rroga e shtatorit u ekzektua vetëm për zyrtarët të cilët kanë dalë në punë

Pas pesë javëve në grevë, nxënësit i janë kthyer sot bankave shkollore, pasi SBASHK-u mori vendim për pezullimin e grevës deri në janar të...

Moti sot

Lajmet e Fundit