0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Bytyçi: Suahreka me furnizim të mirë me ujë

Uji i pijshem-qeshmjaNë stinën e verës kur temperaturat shënojnë ngritje dhe shtohen kërkesat për ujë, furnizimi në qytetin e Suharekës është i mirë dhe pa reduktime.

Nënkryetari i komunës Refki Bytyçi, thot se sa i përket furnizimit me ujë, nuk ka ankesa nga qytetarët siç ka ndodh shpeshë në këtë kohë, kjo na bënë të ndjehemi të lumtur, pasi ky problem që dikur ka qenë plagë e pashëruar tashmë është zhdukur.

“Me ujë të pijshëm po furnizohen edhe pjesët e qytetit që më herët as që ka rrjedh ujë nga krojet e tyre”, tha Bytyçi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nga kryeprokurori deri te gjyqtarët – këto janë pagat në sistemin e drejtësisë me ligjin e ri

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka caktuar vlerën e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik. Për vitin 2023 vlera...

Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për “Kobrën” dhe pesë të tjerët

Prokuroria Themelore në Prizren, ka kërkuar vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj Dibran Hoxhën dhe pesë të pandehurit të tjerë, të dyshuar për vrasjen...

Lajmet e Fundit