30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Caktohet gjykimi i Fatmir Limajt për korrupsion

Fatmir-Limaj5-22Derisa të kryhen zgjedhjet e 8 qershorit, Fatmir Limaj nuk ka obligime që si i akuzuar për korrupsion të shkojë në gjykatë.

Por dy ditë pas tyre, më 10 qershor, është ftuar që në cilësi të të pandehurit të shkojë në gjykatë për të dhënë llogari për akuzat lidhur me punën si ministër i Transportit dhe Telekomunikacionit. Limaj akuzohet për vepra korrupsioni.

Limaj, që më së shumti këtë kohë po premton rrëzimin e Hashim Thaçit, nuk është dëgjuar se ka premtuar luftë kundër korrupsionit gjatë fushatës për zgjedhjet e 8 qershorit. Ai po garon si lider i një subjekti politik të quajtur “Nisma për Kosovën”.

Gazeta ka mësuar se ftesat për gjykim u janë dërguar: Limajt, Nexhat Krasniqit, shef i prokurimit në MTPT, Endrit Shalës, ish-shef i kabinetit të Limajt, si dhe Florim Zukës, pronar i kompanisë “Tali” nga Gjilani./Koha Ditore/

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Selmanaj uron festën e Bajramit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Driton Selmanaj, së bashku me bashkëpunëtorët e tij, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës në Prizren...

Lajmet e Fundit