25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Cikalleshi firmos me një tjetër ekip turk

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ndryshon skuadër, por mbetet në Turqi. Shtatlarti kavajas firmos me klubin turk Konyaspor. Ashtu siç ishte paralajmëruar, 30-vjeçari është prezantuar sot në ambjentet e klubit duke firmosur për dy vite.

Futbollisti kuqezi mbyll në këtë mënyrë aventurën me Akhisarspor, duke realizuar gjatë sezonit të fundit 8 gola në 26 takime, pak krahasuar me më parë, teksa sezonin më të mirë e ka 11 gola në total.

Kujtojmë që në Superligën turke tashmë do të luajë dhe sulmuesi tjetër i Shqipërisë, Armando Sadiku, i cili është transferuar tek Erzurumuspor, që sapo është ngjitur në elitën e futbollit turk.

Më Shumë

Nga nesër rikthehen reduktimet e rrymës, thotë KEDS-i

Reduktimet për rrymën, do nisin që nga nesër në mëngjes. Kështu ka bërë të ditur KEDS ndërsa njofton për fillimin e kufizimeve të energjisë elektrike,...

Vetaksident në Gjonaj të Hasit

Një vozitës është vetaksidentuar me veturë në fshatin Gjonaj të Hasit. Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit. “Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pa...

Lajmet e Fundit