14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Dardani – Policisë: Largohuni nga Bibloteka

auto_11422103944Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj i cili aktualisht është te Bibloteka Kombëtare duke u marr me organizimin e protestës, është “fjalosur” për pak edhe me policinë e Kosovës.

Ai u ka kërkuar policisë që të largohen nga Bibloteka.“Ju lutemi largohuni nga këtu. Mos na provokoni. Këtu ka edhe policë civilë në turmë”, ka thënë ai./Zeri/

Më Shumë

Qeveria: Të përkushtuar për dialog, presim reagim pasues nga Këshilli Grevist në arsim

Nga qeveria kanë deklaruar se mbesin të përkushtuar për dialog dhe presin reagimin pasues nga Këshilli Grevist i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës...

23 vjet nga themelimi i TMK-së

Sot bëhen 23 vjet nga themelimi i TMK-së, ku sipas marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë, ishte paraparë çarmatimi i...

Lajmet e Fundit