16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Gjithçka gati për protestë, mblidhen protestuesit në kryeqyte

protesta ne prishtin kunder shkavitNë Prishtinë tashmë janë duke u grumbulluar protestuesit, në vendtakimin e përcaktuar nga organizatorët te Biblioteka Kombëtare. Ndërkohë në rrugët e qytetit vërehet prani e policëve.

Përmes fotografive të postuara më poshtë mund të shihni atmosferën në kryeqytet në prag të protestës së thirrur nga “Thirrjet e Nënave” nga Gjakova, por organizimin e së cilës e ka marrë përsipër edhe lëvizje vetëvendosje, kurse pjesëmarrjen e kanë paralajmëruar edhe shumë parti politike dhe organizata jo qeveritare.

Telegrafi do t’ju mbajë të informuar në vazhdimësi për protestën që do të fillojë në orën 14:00. /Telegrafi/

Më Shumë

Ofendoi dhe kërcënoi policët, arrestohet një person në Prizren

Një person ka ofenduar dhe kërcënuar policët në Prizren. Ai është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti fillimisht...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit