10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Darwin Nunez “alla Zidane”, e godet kundërshtarin me kokë dhe përjashtohet nga loja

Darwin Nunez ka qenë protagonist tek Liverpooli mbrëmë.

Jo për ndonjë paraqitje solide, por në aspektin negativ, shkruan “Gazeta Express”.

Sulmuesi i ri i “Reds” ua kujtoi të gjithëve Zinedine Zidanen, i cili e kishte goditur me kokë Marco Materazzin në finale të Botërorit 2006.

E në ndeshje me Crystal Palacen, ish-sulmuesin e Benficas e lëshuan nervat dhe u përjashtua me karton të kuq pasi e qëlloi me kokë mbrojtësin kundërshtar, i cili fillimisht e provokoi atë, siç mund ta shihni në video duke klikuar KETU

Për këtë veprim, Nunez pritet të dënohet rëndë nga Federata Angleze pasi sulmet fizike janë të papranueshme dhe të pa tolerueshme në futboll.

Më Shumë

Totaj: Amerikanët janë lodhur me Albin Kurtin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, deklaroi se amerikanët janë lodhur nga qasja e Qeverisë Kurti dhe se durimi i tyre po përfundon. “Duhet...

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritetet serbe, mbi 300 të bllokuar në kufi

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritet serbe në pikën kufitare Kroaci-Serbi. Janë mbi 300 udhëtarë të cilët janë bllokuar në këtë pikë kufitare me...

Lajmet e Fundit