22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Dëmtoi kolektorin duke kryer punime ilegale, i ndërpritet puna të dyshuarit në Prizren

Një rast i dëmtimit të instalimeve publike ka ndodhur në fshatin Vlashnje të Prizrenit, ku është dëmtuar kolektori kryesor që shkon në drejtim të impiantit të fshatit.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, i dyshuari nuk kishte leje për të kryer punime, dhe i është ndërprerë puna.

Rasti është duke u hetuar.

“Fsh. Vlashnje, Prizren 19.11.2021 – 11:00. Është raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar është duke kryer disa punime ilegale dhe gjatë punimeve ka dëmtuar kolektorin kryesor i cili shkon në drejtim të impiantit në fshatin Vlashnje. Nga inspektorët komunal i është ndërprerë puna pasi nuk kishe leje për punë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport

Më Shumë

Plagoset një burrë në Suharekë, arrestohet i dyshuari

Sot rreth orës 12:00, Stacioni Policor në Suharekë ka pranuar informacion se në fshatin Popolan, komuna e Suharekës, dyshohet se një person ka pësuar...

DokuFest sivjet rrugëton me temën e ndryshimeve globale, ‘New Order’

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, “DokuFest” ka vendosur ta organizojë edicionin e 23-të nën temën “New Order”. Tranzicioni i shpejtë global, luftërat,...

Lajmet e Fundit