-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Dënohet me 16 vite burg bosi 38 vjeçar shqiptar i mafies

Bosi i mafias Viterbo, Ismail Rebeshi, dënohet me 16 vjet burg për tregti të heroinës dhe marihuanës në bregdetin roman.

Rebeshi, i cili do të kishte qenë furnizuesi i një bande drogesh, iu bashkua masa e sigurimit në burg më 9 shkurt të vitit të kaluar, në seksionin 41 bis të burgut të Cuneos, ku vuan dënimin me 10 vjet e 11 muaj në shkallën e dytë për lidhje për organizata të ngjashme me mafiozët në kontekstin e operacionit Erostrato, i cili rezultoi në trembëdhjetë arrestime më 25 janar 2019.

38-vjeçari shqiptar u dënua të enjten më 4 nëntor në Romë. Mediat e huaja shkruajnë se në krye të bandës ishte një shqiptar, i njohur si Lele, “subjekt i kalibrit të konsiderueshëm kriminal”, i cili në çdo negociatë droge që bënte shkonte i armatosur. Kjo ngaqë kishte frikë nga Rebeshi.

Më Shumë

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me kërkesë të gjykatës. Të arrestuarit janë dërguar në vuajtje të dënimit, shkruan ‘PrizrenPress’. Njoftimi i...

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Lajmet e Fundit