19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

“Design and design” shpërblen posterin e “Dam Fest 9”

Design and design-Dam Fest 9Web faqja dhe platforma e njohur e dizajnit grafik dhe dizajnit të paketimit të produkteve “Design and design” ka përzgjedhur dizajnin e posterit të “Dam Fest”-it, si më të mirin e ditës.

Kështu posteri i Festivalit DAM do të publikohet në librin e “Design and design – Book of the year” që është përmbledhje e dizajneve më të mira të krijuara gjatë vitit në 160 vende të botës.

Posteri i “DAM Fest”-it është krijuar nga studioja grafike ‘Ishulli’ në Prishtinë.

E themeluar në vitin 2008 nga dizajneri italian –francez Marc Parquin, ‘Design and Design’ është platformë jo fitimprurëse e cila ka për qëllim promovimin e dizajnerëve më të mirë të botës.

“Design and design” është pikë referente në botën e dizajnit dhe çdo vit dizajnet më të mira i përmbledh në librin “Design and design – Book of the Year”.

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 25 gradë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku pritet lokalisht të ketë rrebeshe shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër....

Mbi 1 500 besimtarë nga Kosova shkojnë në haxh këtë vit

Në Këshillat e Bashkësisë Islame në Kosovë kanë filluar përgatitjet për nisjen e besimtarëve myslimanë për në haxh. Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka njoftuar...

Lajmet e Fundit