23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Detaje të reja nga aksidenti tragjik në Prizren

Një këmbësore është shkelur për vdekje nga një veturë dje në Prizren.

Policia njofton se aksidenti është shkaktuar nga pakujdesia dhe shoferi i veturës është arrestuar. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET/Prizren. 28.02.2023-18:55.I dyshuari mashkull kosovar, gjersa ka qenë duke drejtuar veturën, nga pakujdesia ka goditë viktimën femër kosovare (këmbësore). Viktima ka pësuar lëndime vdekjeprurëse. Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestar. Me vendim të prokurorit i dyshuari arrestohet dhe shkon në mbajtje ndërsa trupi i pa jetë dërgohet në IML.

Më Shumë

BIK-u njofton qytetarët kur falet namazi i Fitër Bajramit

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar qytetarët se Ramazani përfundon nesër, të martën e 9 prillit. Tutje në njoftim thuhet se namazi i...

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Lajmet e Fundit