3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Ministri Murati: Më shumë se 1 mijë të rinj u punësuan përmes “Super Puna”

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, përmes një publikimi në rrjetet sociale, ka thënë se deri më tani përmes “Spuer Punës” janë punësuar mbi 1 mijë të rinjë.

Murati tutje ka treguar se ka ende shumë vende të lira punë dhe janë 2 mijë punëdhënës.

“Për vetëm 3 javë, statistikat e Superpuna duken kështu:
 mbi 3 mijë punëkërkues të verifikuar

mbi 2 mijë punëdhënës që ofrojnë punë

 mbi 1 mijë marrëdhënie pune/punësime

Si dhe janë mbi 1,500 pozita të lira pune për të rinjtë 18-25 vjeç.”, shkruan Murat

Më Shumë

Kurti: Serbia njeh vetëm gjuhen e presionit, trysnia nga Berlini dhe Parisi do të mund të sillte rezultate

Kryeministri Albin Kurti ka vazhduar kritikat për sjelljen destruktive të Serbisë në procesin e dialogut të Brukselit. Në një intervistë për ‘Top Chanel’, ai ka...

BIK-u me vendim për aktivitetet gjatë muajit të Ramazanit për këtë vit

Bashkësia Islame e Kosovës, në një mbledhje të mbajtur ditë më parë, ka vendosur në lidhje me aktivitetet që do të jenë përgjatë muajit...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit