5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Digjen tre hektarë pyje në Rahovec

Një burrë nga Rahoveci është ankuar në Policinë e Kosovës se iu janë djegur tre hektarë pyje, pronë e tij.

Sipas ankuesit ngjarja ka ardhur si pasojë e djegies së një hamullore.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Në njoftimin e Policisë është thënë se rasti ka ndodhur në fshatin Hoqë e vogël të Rahovecit, dje rreth orës 12:00.

 

 

Policia ka thënë se në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet e zjarrfikësve dhe kanë shuar zjarrin.

Tutje është thënë se nuk është raportuar për të lënduar.

Më Shumë

Ronaldo pranon ofertën e ekipit arab, paga e tij vjetore do të jetë mbi 200 milionë euro

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo do të vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. “Daily Mail” ka raportuar të mërkurën se Ronaldo edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje...

Rahoveci dënohet me 650 euro

Skuadra e Rahovecit është dënuar përsëri nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur vetë klubi në fjalë. Sipas njoftimit të lëshuar para pak çastesh, Rahoveci është...

Moti për sot

Lajmet e Fundit