18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Drejtorët e Ramadan Mujës nuk i përgjigjen Kimete Hoxhës

Kimete HoxhaAsambleistja e LDK-së, Kimete Hoxha nuk ka seancë të Asamblesë Komunale që nuk bënë pyetje për drejtorët e Ekzekutivit të Prizrenit.

Ajo kërkon të dijë për shumë çështje të (mos)punës së Ekzekutivit. Përkundër kërkesave, Hoxha nuk ka marrë përgjigje në shumë pyetje nga drejtorët e kryetarit Ramadan Muja.

“Nuk është hera e parë që nuk përgjigjen drejtorët në pyetjet që ka bërë”,tregon ajo.

Kimete Hoxha edhe në mandatin e kaluar ka qenë asambliste e LDK-së në Prizren. Ajo thotë se edhe në mandatin e kaluar drejtorët e Mujës kanë injoruar pyetjet e asamblistëve.

“Si duket edhe këtë mandate drejtorët e Mujës kanë filluar të praktikojnë që të mos përgjigjen në pyetjet e parashtruar”, ankohet Hoxha. Ajo kërkon nga drejtorët e Ekzekutivit që të mos i injorojnë pyetjet që asamblesitët i ngrisin për çështje të caktuara.

“Qytetarët na kanë votuar për t’i mbrojtur interesat e tyre, prandaj edhe pyetjet kanë të bëjnë për çështjet me të cilat ballafaqohen qytetarët”,shprehet ajo. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Murati tregon se si do të funksionojë skema e re e asistencës sociale në Kosovë

Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit të pilotimit...

Latifi mban dëgjimin e parë publik për planifikim të hershëm të buxhetit për vitin 2025

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur dëgjimin e parë publik për planifikim të hershëm të buxhetit për vitin 2025. Latifi ka bërë...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit