20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Drejtori me aktakuzë në komunën e Prizrenit kërcënon gazetarin e RTK-së

Drejtori i Emergjencave dhe Sigurisë në komunën e Prizrenit, Bedrija Ejupagiq, ndaj të cilit në korrik të vitit të kaluar Prokuroria Themelore në Prizren ngriti aktakuzë për vdekjen e 3 vjeçares Xheneta Gashi, ka kërcënuar gazetarin e RTK 2, Refki Alija.

Alija që është gazetar për lajmet në gjuhën boshnjake nga Prizreni, para një muaji kishte raportuar për këtë rast sesi Ejupagiq do të përballet me drejtësinë. E të enjtën kur Alija ka shkuar në komunën e Prizrenit, ai është kërcënuar dhe sulmuar në mënyrë verbale nga drejtori Ejupagiq.

Alija ka dhënë deklaratë në Polici tashmë për këtë rast, teksa Insajderi ka tentuar të kontaktojë edhe me drejtorin e RTK-së, por ai nuk e ka hapur telefonin. / Insajderi/

Nusja e Ermalit shfaqet e veshur me një fustan shumë të shkurtër, do ta bëjë burrin xheloz me këtë pamje

Ariana Fejzullahu, është njëra nga emrat më të komentuat të show bizit. Që kur ajo u martua me këngëtarin e njohur, Ermal Fejzullahu, Ariana gjithmonë...

Vidhet një veturë në Nashec të Prizrenit

Një veturë është vjedhur  në fshatin Nashec të Prizrenit. Policia po e heton rastin. Nashec, Prizren. 25.09.2023 - 02:45. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se nga...

Lajmet e Fundit