18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Drejtori u fejua në Gjermani, e la punën në Rahovec (VIDEO)

Që nga e mërkura zyra e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim në Rahovec është e mbyllur.

Udhëheqësi i saj, Kujtim Dina, vendosi ta lë detyrën e edhe Kosovën.

“Ai ka pas një kërkesë për lirim nga detyra për arsye personale, bashkim familjar, është i fejuar në Gjermani dhe ka shku me jetu atje” tha kryetar i Rahovecit, Smajl Latifi.

Latifi e lavdëroi ish drejtorin për punën gjashtë mujore në mandatin e tij të parë në këtë pozitë.

E vet Dina që largimin e kishte komunikuar në llogarinë personale në Facebok, gjatë të premtes nuk i ktheu përgjigje Klanit rreth kësaj çështjeje.

Vendin e tij nuk dihet se kush do e zë, por aktualisht punët i janë deleguar Drejtorit për Shërbime Publike, Përparim Krasniqi.

 

Afër 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 924 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas statistikave të përgjithshme të policisë, gjatë kësaj periudhe...

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Lajmet e Fundit