8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Drita dhe Ballkani ndajnë pikët

Ka përfunduar me rezultat të barabartë edhe pjesa e dytë mes Dritës e Ballkanit, me rezultatin e përgjithshëm 2-2.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat minimal, ndërsa në të dytën klubet po ashtu shënuan nga një gol.

Fillimisht në epërsi dolën gjilanasit, me një gol nga Besnik Krasniqi në minutën  e 11-të, ndërsa skuadra nga Suhareka barazoi në minutën e 23-të me një gol nga Albin Berisha.

Intelektualët sërish kaluan në epërsi në minutën e 49-të, me golin e Marko Simonovskit, ndërsa Ballkani barazoi sërish në minutën e 74-të, me golin e Albion Rrahmanit.

Drita qëndron e para në tabelë, e ndjekur nga Ballkani, me këta të fundit që kanë tri ndeshje më pak të luajtura. /Klankosova.tv/

 

Më Shumë

Ekspertë të ekonomisë:Rritja e kredisë konsumuese, shkak kriza ekonomike

Vlera e kredive të reja për periudhën janar-shtator të këtij viti, ka shënuar rritje prej 16.2 për qind, në krahasim me periudhën e njëjtë...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Është arrestuar një person i kërkuar në Prizren. Ai është dërguar në burgun e Dubravës. Prizren 21.11.2022-17:00. Në bazë të dy urdhëresave lëshuar nga gjykata, është...

Lajmet e Fundit