5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Driton Selmanaj zgjedhet kryetar i LDK-së Prizren

Driton Selmanaj është zgjedhur kryetar i ri i degës së LDK-së në Prizren.

Në Kuvendin e jashtëzakonshëm të mbajtur sot në kryeqytetin historik, Selmanaj fitoi me shumicë votash.

Selmanaj, pak momente pasi mori besimin e delegatëve, tha se kjo përzgjedhje dëshmon më së miri demokracinë brenda partisë.

Gjithashtu, ai shtoi se angazhimi i tij do të jetë i përhershëm, kurse ftoi edhe delegatët e tjerë që të angazhohen.

Më Shumë

PSV kërkon Elanga-n, Manchester United kërkon të rikthejë Januzajn

Eindhovens Dagblad raporton se PSV Eindhoven po konsideron të nënshkruajë Anthony Elanga në huazim nga Manchester United. PSV po përpiqet të gjejë një zëvendësues për...

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Lajmet e Fundit