-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Kjo grua, ka sjellë në jetë nëntënjakë

Një çift bashkëshortor i kanë uruar mirëseardhje në këtë botë nëntënjakëve të tyre, dhe thonë se janë të lumtur që janë rikthyer në shtëpi pas 19 muajve që i kaluan në repartin e kujdesit intensiv.

Halima Cisse, 27-vjeçe dhe bashkëshorti i saj Abdelkader Arby, 36 nga Mali, të martën u përgatitën që t’ia prezantojnë fëmijët e tyre miqve dhe familjarëve në shtëpinë që e kanë në Bamako

Ata i kaluan pothuajse dy vite në klinikën Ain Borja në Kasablanka të Marokut, pasi në maj të vitit të kaluar sollën në jetë nëntënjakët.

“Ishte një pritje e gjatë, me shumë lot, por fëmijët janë të gjithë mirë dhe jemi të gëzuar që jemi rikthyer në shtëpi”, tha një familjar i tyre.

Ata po mbështeten në masë të madhe nga qeveria e Malit dhe njerëzit e vullnetit të mirë, që i pajisën me gjithçka që ata kanë nevojë.

Më Shumë

Lajçak viziton të hënën Kosovën

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, pritet të vizitojë Kosovën më 6 shkurt, derisa, sipas...

Zjarr në një shtëpi në Prizren, lëndohen banorët duke tentuar të shpëtojnë

Dy persona kanë mbetur të lënduar pasi një zjarr shpërtheu në shtëpinë e tyre në rrugën “Asllan Berisha” në Prizren, në orët e para të...

Lajmet e Fundit