16 C
Prizren
E premte, 26 Shkurt, 2021

Dua Lipa flet për mënyrën se si u përhapën thashethemet për “shtatzëninë” e saj

Dua Lipa qeshi me thashethemet e shtatzënisë së mundshme, duke këmbëngulur se nuk po pret fëmijën e saj të parë me të dashurin Anwar Hadid.

Këngëtarja e hitit “Don’t start now” u bë virale në internet javën e kaluar javën e kaluar kur në mbishkrimin e disa fotografive në Instagram vendosi disa emoji, duke përfshirë: zemrat, shishet e foshnjave, arinjtë e pelushi dhe yjet, shkruan Metro UK.

25-vjeçarja ndryshoi me shpejtësi mbishkrimin, por fansat mbetën ende në pyetje nëse kjo ishte mënyra e saj për të njoftuar se kishte një fëmijë rrugës. Në një intervistë të re për “Jimmy Kimmel Live”, ajo i hodhi poshtë të gjitha spekulimet, duke thënë se mund të qetësohen të gjithë tani.

Kur u pyet për postimin, ylli qeshi: “Kjo është qesharake. Padyshim që mund t’i shihni të gjitha emojit më sipër. Më pëlqen të gjej pak emoji të rastësishëm, vendosa një shishe të vogël për bebe, një engjëll të vogël, disa shkëlqime. E rastësishme. Unë me të vërtetë nuk e mendova këtë. E postova dhe pastaj shikoj komentet dhe dikush thotë: ‘a është shtatzënë?’ Dhe shikoj foton, shikoj komentin, shikoj foton, shikoj komentin dhe isha si: “Me siguri nuk dukem shtatzënë?”.

“Dhe pastaj unë shoh që njerëzit kanë qenë duke shkruar histori duke thënë se unë postova një mesazh të fshehtë që unë mund të kisha njoftuar shtatzëninë time. Kështu që unë thjesht fshiva titullin, por nuk isha mjaft e zgjuar dhe nuk e hoqa nga Twitter”.

Duke sqaruar gjërat edhe një herë, Dua deklaroi: ‘Unë nuk jam shtatzënë, vetëm për ta sqaruar atë. Jo shtatzënë’. Ajo gjithashtu bëri shaka se nuk do të zbulonte një shtatzëni të ardhshme përmes emoji-ve.

Dua ka tash e sa kohë që është në lidhje me modelin 21-vjeçar Anwar Hadid – vëllai i Bella dhe Gigi Hadid – që nga qershori i vitit 2019, por zogjtë e dashurisë kanë arritur të mbajnë pjesën më të madhe të romancës së tyre private.

Dua e komentoi lidhjen e saj në një bisedë të sinqertë së fundmi për Revistën ‘Vogue’, ajo tha: “Ne kemi të gjitha këto kujtime dhe përvoja të mrekullueshme, dhe nëse ka diçka që duam ta ndajmë së bashku, atëherë në rregull kjo është kënaqësi”.

“Por në të njëjtën kohë, ne jemi mjaft privatë – ne do t’ju tregojmë vetëm aq sa dëshirojmë të shihni. Është pak për të dhënë dhe marrë, duke u përpjekur të gjej ekuilibrin e duhur të të qenit kaq e ngazëllyer dhe e dashuruar, dhe të dëshirosh ta ndash atë me njerëzit përreth meje. Unë dua të jem në gjendje të jem vetëm e lumtur në këtë marrëdhënie pa pasur mendimet e njerëzve të tjerë”, ka thënë këngëtarja shqiptare.

Më Shumë

Vdiq ikona e muzikës arbëreshe

Ka vdekur në moshën 64-vjeçare Zef Kakoza, ikonë e muzikës arbëreshe, pasi ka humbur betejën me COVID-19. Siç kanë njoftuar mediat italiane, Kakoca ishte nën kujdes...

Formula 1 do të rikthehet në Afrikë

Formula 1 synon të rikthehet në Afrikë, aty ku prej vitit 1993 nuk zhvillohet asnjë garë në këtë sport. Ai që po këmbëngul për...

Sot është datëlindja e Adem Demaçit

Simboli i rezistencës kombëtare Adem Demaçi ka ndërruar jetë më 26 korrik të vitit të kaluar, ndërsa sot është përvjetori i lindjes së tij,...

Kandidatët e mundshëm për të parin e LDK-së nuk e komentojnë kandidaturën e Anton Qunit

Anton Quni deklaroi mbrëmë se do t’i hyjë garës për të parin e LDK’së. Ai premtoi se me të si kryetar, brenda një kohe...

Prizrenasi mashtrohet nga “punëtori” i Kuvendit të Kosovës, ia mori afro 3 mijë euro

Policia e Kosovës ka prangosur personin me inicialet G. K, i lindur në vitin 1990, pasi ishte prezantuar rrejshëm si person zyrtar që punon...

Dy persona në Prizren shpallen fajtorë për vjedhje të rëndë

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarve E.Sh., dhe A.K., për shkak se me datë 8 korrik 2018, në kohë...

Mutacionet e virusit/ Më në fund një lajm i mirë nga vaksinat

Mungesa të vaksinave, vaksina që janë më pak efektive se të tjerat dhe vazhdimisht mutacione të reja të virusit. Opinioni po bombardohet vazhdimisht me...

Anton Quni thotë se është kandidat për kryetar të LDK’së

Anton Quni nga LDK’ja ka deklaruar se do jetë kandidat për postin e kryetarit të LDK’së. Quni e ka konfirmuar kandidaturën ekskluzivisht në emisionin ‘Pressing’...

7 muaj në intubim, studentja tregon tmerrin e përballjes me koronavirusin: Pacientët ulërinin e infermieret qanin

Alexandra Adams studente e vitit të katërt në mjekësi ka qenë e shtruar në spital për shtatë muaj pasi gjendje e saj shëndetësore ishte...

Prizren: E ther taksistin dhe ia merr paratë, një muaj paraburgim për të pandehurin

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj...

Zyrtarë të Shqipërisë marrin mjekimin anti-COVID në Prizren, mjeku Avdaj tregon detajet

Afrim Avdaj, drejtor i Spitalit Rajonal të Prizrenit tha se janë 13 pacientë pozitivë me COVID-19 të Qarkut të Kukësit, të cilët po marrin...

Katër të arrestuar nga aksioni te Agjencia për Zhvillim të Bujqësisë

Katër zyrtarë të Agjencisë për Zhvillim të Bujqësisë, që vepron në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë, janë arrestuar në aksionin e sotëm të policisë...

Arrestohen dy femra në Prizren

Dy femra janë arrestuar në Prizren. Ato dyshohen për ushtrim të prostitucionit. Sipas policisë njëra është shtetase kosovare, kurse tjetra shtetase e Shqipërisë. “ Pas një pune...

Arrestohen një shtetas i Kosovës dhe dy shtetase të Shqipërisë në Morinë

Një shtetas i Kosovës dhe dy shtetase të Shqipërisë janë arrestuar në pikëkalimin kufitar në Morinë, pasi gjatë kontrollit i janë gjetur dhe sekuestruar...

Dënohet me burg njëri nga ekzekutorët e gazetares malteze

15 vjet burg, edhe pse dënim i reduktuar si bashkëpunëtor me prokurorinë, është dënuar vrasësi i gazetares malteze Galicia. Gazetarja, shkruajnë mediet vendase, kishte...

Letrat e fshehura zbulojnë: Hitleri ishte i ndikuar fuqishëm nga i ati

Letrat e babait të Adolf Hitlerit, që u zbuluan në një papafingo austriake, hedhin një dritë të re mbi psikologjinë e diktatorit, argumenton një...

Lajmet e Fundit