11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje.

Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim.

E, në rast të mos ndryshimeve deklaron se përsëri do të votoj kundër.

“Unë qysh kam informata nuk është bërë asnjë ndryshim, dhe nuk është bërë asnjë ndryshim që ne kemi kërkuar. Unë nuk kam asnjë arsye për me ndryshua votën nga hera e parë. Nëse është ashtu ne edhe njëherë bisedojmë me ministren, por unë kam informata që asgjë nuk ka ndryshuar në këtë rrugë”, ka thënë Balje për Front Online.

Më Shumë

Sot fillon rrugëtimi i Kosovës për Euro 2024

Sot (e shtunë) fillon rrugëtimi kualifikues i Përfaqësueses së Kosovës për Kampionatin Evropian që zhvillohet në vitin 2024 në Gjermani. Dardanët do të përballen me...

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Lajmet e Fundit