13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Dy persona në Prizren sulmojnë një polic

PoliciaKosoves6-14Raportohet se dy të dyshuar meshkuj shqiptarë në Prizren, pas shqiptimit të një tikete për kundërvajtje në trafik kanë shkuar në stacionin policor dhe kanë fyer ofenduar dhe më pas kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull shqiptar zyrtar i PK-së.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor, transmeton Indeksonline.

Me urdhër të prokurorit është pas intervistimit dërgohet në mbajtje.

Më Shumë

Mësimdhënësit e mirëpresin vlerësimin për licencë të avancuar

Një pjesë e madhe e mësimdhënësve po e mirëpret paralajmërimin e Ministrisë së Arsimit se nga qershori i këtij viti, mësimdhënësit të cilët janë...

Kurti nënshkruan marrëveshje prej 400 milionë eurosh me BERZH-in

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar një marrëveshje me presidenten e BERZH-it, Odile Renaud Basso. Kurti në platformën X ka bërë të ditur se ky...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit