19.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Çitaku: Procesi i MSA-së do të rezultojë me sukses

Vlora ÇitakuSot mbahet takimi i parë përgatitor për fillimin e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit. Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, ka vlerësuar se procesi i MSA-së do të rezultojë me sukses për shtetin e Kosovës.

Sipas saj, institucionet e vendit do t’i përmbushin kriteret e nevojshme, në mënyrë që negociatat për MSA-në të fillojnë në vjeshtë dhe të përfundojnë në pranverën e vitit të ardhshëm.

“Siç edhe e ka konfirmuar komisioneri Fyle, presim që negociatat të fillojnë në vjeshtë dhe të përmbyllen në pranverë të vitit të ardhshëm”, ka thënë Çitaku për “Epokën e re”.

Më Shumë

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë...

Prizren, 676 raste aktive me COVID

Prishtina vazhdon të jetë komuna me numrin më të lartë të rasteve aktive me COVID, ndërsa aktualisht në të gjithë vendin në total numri...

Lajmet e Fundit