37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Dy të arrestuarit për 93 kg drogë janë nga Shqipëria, u kapën në fshatin Tupec të Prizrenit

Njësia e Antidrogës në Policinë e Kosovës sot ka zhvilluar një aksion ku u zbuluan mbi 90 kilogramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe u arrestuan dy persona, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se aksioni u zhvillua në fshatin Tupec të komunës së Prizrenit, ndërsa personat e arrestuar janë shtetas të Republikës së Shqipërisë.

Po ashtu, Sinjali mëson se sasia e saktë e drogës që u konfiskua është 93 kilogramë.

Lajmin për aksionin e ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Sinjali do t’iu mbajë të informuar me detajet tjera lidhur me rastin.

Më Shumë

Zelensky dhe Guterres takohen në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskyy në Lviv. Duke shkruar në Telegram, Zelensky tha pas bisedimeve se...

Nga punëtori sezonal në ndërtim, te pedagogu universitar

Naxhi Selimi ka kaluar nga pozita e punëtorit sezonal në ndërtim, në shkallën e lektorit të gjermanishtes  në Universitetin e Edukimit në Schwyz Nëse në...

Lajmet e Fundit